14. listopadu 2019
Reklama
 
     
SBS 2008

 Instalace systému SBS 2008

Instalace systému SBS 2008 není tak složitá jako EBS, ale také vám nějakou dobu zabere. Ukážeme si postup ruční instalace a v dalších dílech postup pro automatizovanou instalaci, připadně konfiguraci.

Nejdříve je nutné mít kompatibilní HW a splnit minimální HW nároky. Pro instalaci je to zejména velikost operační paměti 4GB RAM. Pokud tuto velikost paměti nemáte instalace neproběhne, protože je to kritický nedostatek.

Požadovany HW najdete na http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc527594.aspx

Z MSDN, nebo TechNetu můžete stahovat instalační DVD a pustit se do instalace.                                                                                      

 

Instalace operačního systému

MWSnap001

Po vložení CD naběhne první obrazovka s dotazem na instalovaný jazyk. Ponechte angličtinu, kterou můžete později rozšířit o české klávesnice atd.

 

 MWSnap002

Poté potvrďte instalaci.

 MWSnap003

Zadejte Product Key pro váš SBS 2008 server. Pokud ho nezadáte můžete pokračovat v Evaluation řežimu a provést změnu později.

 

 MWSnap004

Potvrďte licenční ujednání.

 

 MWSnap005

Při instalaci je nabízen pouze typ instalace "Custom", proto ji vyberte.

 

 MWSnap006

Vyberte disk, nebo oddíl na který budete instalaci provádět. Doporučená velikost je 60 GB. V případě neúspěšné instalace a opakového pokusu doporučuji oddíl zrušit a vybrat volné místo.

 

 MWSnap008

Poté probíhá kopírování souborů, rozbalení, instalace rozšíření atd. Po restartu je systém připraven na konfiguraci SBS části instalace.

 

Konfigurace SBS 2008 instalace

Po instalaci části operačního systému dojde k konfiguraci SBS části instalace. Pokud zde potřebujete provést nastavení v operačním systému použijte klávesouvou zkratku SHIFT+F10, která vyvolá příkazovou řádku z ní můžete spustit explorer, nebo komponentu Control Panelu.

 

 MWSnap009

První obrazovka vás informuje že pokud budete provádět migraci ze stávajícího prostředí musíte použít odpovědní soubor, ve kterém jsou informace k průběhu migrace. Informaci o 30 minutách které tato fáze instalace zabere berte s rezervou. Dle mých odhadů a zkušeností to může být i několik hodin.

 

 MWSnap010

Pokud nesplňujete HW požadavky nutné pro instalaci jsou zobrazeny varování červeně a nemůžete dále pokračovat v instalaci. Možnost potvrdit tato varování je naaktivní (vyšedlá) a můžete instalaci pouze ukončit.

 

 MWSnap011

Pokud nesplňujete požadavky, které nejsou kritické jsou zobrazeny varování žlutě a po jejich odsouhlasení můžete pokračovat dále v instalaci.

 MWSnap012

Zadejte časovou zonu, předvolena je v anglické verzi americká časová zona, proto doporučuji provést změnu.

 

 MWSnap013

Při instalaci mohou být zkontrolovány aktualizace, čož lze doporučit provést.

 

 MWSnap014

Server se pokouší připojit a najít aktualizace, pokud je úspěšný provede se jejich instalace.

 

Personalizace SBS serveru

MWSnap015

Zadejte informace o firmě. Informace budou dále uvedeny v AD, na RWW atd.

 

 MWSnap016

Zadejte jméno serveru a domenu, pozor nelze změnit. Pokud je zde zadána doména je k ní v automaticky přidána DNS přípona neco.local

Pokud chcete mít DNS doménu ve tvaru neco.cz atd. musíte název DNS jména domeny zadat při vytváření odpovědního souboru.

 

 MWSnap017

Zadejte informace k účtu administrátora.

 

 MWSnap018

Pokud chcete instalovat 120 denní zkušební verze OneCare for Server a Forefront Security for Exchange potvrďte jejich instalaci.

 

MWSnap019

Zkontrolujte ještě jednou nastavení a pak už probíhá instalace.

 

MWSnap020

Při instalaci proběhne nekolik restartů a podle výkonu serveru se za několik hodin dočkáte výsledku.

 

Instalace dokončena

Pokud jste úspěšně dokončili instalaci čeká na vás SBS Console, ve které můžete zkontrolovat případné chyby a podívat co se při instalaci nepovedlo pomocí položky "View installation issues"

SBSconsole-01

 

Teď vás čeká konfigurace.

  Tisknout  
     
Copyright 2005-2013 by PetrB