14. listopadu 2019
Detaily článku
Rozhovor o Windows User Group

Článek z časopisu Connect! o tom co je to WUG

První otázka je jednoduchá. Co je to vlastně WUG a čím se zabývá ?

WUG je zkratka z Windows User Group a je to sdružení převážně IT profesionálů a uživatelů systémů Windows. Toto sdružení je dobrovolná iniciativa lidí, kteří pracují s Microsoft produkty nebo je správa těchto produktů živí a mají zájem si s ostatními vyměňovat informace, řešit problémy, setkávat se, diskutovat atd. V současné době organizujeme odborné přednášky s oblasti Windows a jejich správy a setkání zájemců o platformu Windows.

Jak vlastně WUG v Čechách vznikl ?

Myšlenka na podobné sdružení existovala už v dobách Windows NT 4.0, tj. přibližně od roku 1997, ale nebyl čas ji realizovat. Podobné skupiny už tehdy existovaly v Německu a Americe. Před dvěma lety jsem se k této myšlence opět vrátil po zkušenostech s komunitou czfree a shodou šťastných náhod nalezl můj email v Microsoftu svého příjemce Davida Pavlíka, který nám pomohl se založením první skupiny WUG v Brně.

 

Viděl jsem že pořádáte setkání i v jiných městech. Kde WUG už funguje ?

V současné době se snažíme pořádat pravidelná čtvrteční setkání jednou měsíčně v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a Bratislavě. Máme zájem dělat setkání i v dalších městech, ale je to závislé na tom zda se v daném městě podaří najít podobné nadšence, kteří neváhají obětovat svůj čas pro organizaci setkání.

 

Obrázky ze setkání

WUG_1110_04-1.jpg

 

Jak takové setkání probíhá ? Je to jen diskuze, nebo prezentace Microsoft produktů ?

Nejlepší odpověď je: Přijďte se podívat. Ale pro ty kdo na našem setkání ještě nebyli se pokusím obsah přiblížit. Setkání obvykle začínají v 17 hodin a trvají zhruba do 21-22 dle chuti a možnosti účastníků, přednášejících a organizátorů. Na začátku bývá krátké představení WUG, přehledu dalších plánovaných setkání a organizační záležitosti. Původně byla v plánu krátká přednáška sponzora daného večera (občerstvení a pronájem sálu), ale zatím nebylo v našich silách případné sponzory oslovit a organizačně tuto sponzorskou přednášku zajistit. V současné době je tedy hlavním sponzorem firma Microsoft, která platí poskytuje prostory případně platí občerstvení. Po představení myšlenky WUG následuje odborná přednáška spolupracujících lektorů, některého z našich členů nebo specialistů z MS. Nejedná se však o  marketingovou prezentaci firmy Microsoft nebo konkrétného produktu, ale o technickou a odbornou přednášku s důrazem na ukázky použití dané technologie.
Kolem 19 hodiny následuje přestávka na občerstvení, diskuzi s přednášejícím a účastníky setkání. Po přestávce následuje druhá část přednášky zakončená diskuzí a výměnou zkušeností přímo mezi účastníky, která pak občas (podle zájmu) pokračuje v některé z přilehlých restaurací.

 

diskuze Brno

diskuze-brno-1.jpg

 

 

Uff, ten závěr určitě umožní poznat nové lidi i z jiné něž oficiální stránky emailu a prezentací. Je to tak ?

Ano, přesně tak. Původní myšlenka je o vybudování komunity, navázání nových kontaktů, nových přátelství a výměně zkušeností. Posezení po skončení setkání se k tomuto báječně hodí. Hodně lidí z emailových konferencí diskuzí se právě tady setkalo a poznalo navzájem.

 

Kolik na vaše setkání chodí účastníků ?

Je to rozdílné dle tématu a města. V městech, kde začínáme, nebo nejsou tak velká chodí zatím méně zájemců asi do 30, v Brně pravidelně kolem padesáti a v Praze jsme omezeni kapacitou sálu na 90-100 účastníků, kterou se nám daří již dlouhodobě naplňovat. Myšlenka je dělat tyto akce dostupné širšímu počtu zájemců, ale tak aby se dalo s přednášejícími diskutovat a nepoklesla technická náročnost přednášek, kterou se snažíme udržovat na vysoké úrovni. Na Hands-on labech je počet limitován kapacitou učebny tj. 12-20 účastníků.

 

Zmínil jsi Hands-on Laby, to je nějaké cvičení u počítače?

Ano, kromě přednášek se snažíme aby si zájemci mohli věci probrané na přednášce vyzkoušet naživo přímo u počítače. Zde spolupracujeme se školícími středisky, které připraví učebnu se scénáři Hands-on labu a lektorské kapacity. Každý si tak může vyzkoušet novinky a různé triky aniž by musel tyto scénáře zkoušet na svém serveru, nebo shánět potřebný software.

 

Docela mně to nalákalo a možná k vám pošlu někoho z kolegů, kde se dá získat více informací a termíny jednotlivých setkání ?

Všechny potřebné informace lze získat na našich internetový stránkách, http://www.wug.cz a http://www.wug.sk. Informace o setkáních se objevují i v mailových a news konferencích na letácích v školách, některých firmách a také v bleskovkách na www.zive.cz a nově i na webu Connect! http://connect.zive.cz. Na internetových stránkách se také nachází záznamy z předchozích setkání s komentáři, fotografiemi a prezentacemi. Budeme rádi pokud doporučíte naše setkání a stránky i svým kolegům.

 

Je třeba aby se případný zájemce o WUG stal členem než může na setkání přijít, nebo aby se nějak registroval ?

Není nutné aby se stal členem WUG komunity, ale může mu to přinést výhody které najde na našich stránkách a které chceme stále rozšiřovat. Doporučujeme aby se zájemce o setkání zaregistroval na danou akci abychom měli informaci kolik přibližně přijde zájemců kvůli objednávce občerstvení a kapacitě sálu.

 

Co dalšího může účastník vašich setkání získat ?

Pro zájemce o zkoušení nových technologií máme k dispozici zkušební verze produktů na zapůjčení, díky kolegům v Praze a Brně se nám daří setkání nahrávat, takže jsou k dispozici i video záznamy přednášek k zapůjčení. Spolupracujeme s odbornými IT časopisy a nabízíme remitendu těchto časopisů.

 

O WUG zatím nebylo moc slyšet, kolik setkání jste zorganizovali ? Kolik členů WUG sdružuje ?

Byl to trosku i náš záměr, chtěli jsme šířit informaci o WUG pomocí osobního doporučení těch, kdo na našich setkáních už byli. Rádi bychom WUG nyní více medializovali, ale tak abychom byli schopni zájem zvládnout. Jedná se opravdu o dobrovolnou práci nadšenců a proto nemůžeme zaručit že setkání začne v přesně stanovený čas, že bude vše dokonalé atd. Počet setkání a členů zná přesně náš marketingový guru Radim Petratur, odhaduji že to bylo asi 45 setkání a naše akce navštívilo asi 2500 návštěvníků, počet členů přesáhl již 120 a stále roste.

 

To jsou poměrně vysoká čísla, je vidět že je o setkání zájem. Jste tedy zaměřeni výhradně na správce sítí ?

Našimi členy je hodně certifikovaným specialistů na Microsoft technologie a správců, ale na naše setkání chodí i studenti a lidé, kteří se o systémech chtějí více dozvědět, proto zařazujeme i témata, která nesouvisí přímo se správou systémů jako jsou multimédia, licencování atd. Snažíme se také o spolupráci se skupinou .NET Developer Group http://www.dng.cz s nimiž připravujeme některé přednášky přednášky, které budou zajímavé jak pro programátory tak pro správce systémů.

 


Napsal: admin
Datum vložení: 17.2.2007
Počet zobrazení: 15705


Komentář
Criston Andrew Říká:
6.11.2019 7:46:25

Really very happy to say, your post is very interesting to read. I never stop myself to say something about it. You’re doing a great job.Keep it up

office.com/setup

mcafee.com/activate

office.com/setup


5.11.2019 11:12:24

Norton.com/setup


sophie turner Říká:
16.10.2019 9:21:01

Thanks for sharing such important information which is very useful .I really appreciate your way of work.
123.hp.com/setup | HP Printer Assistant Software |123.hp.com/Laserjet | 123.hp.com/envy5540

Stacy Watson Říká:
1.10.2019 12:56:10

Excellent information you have shared, thanks for taking the time to share with us such a great article. I really appreciate your work.
office.com/setup

John Smith Říká:
21.9.2019 15:13:49

Here we will guide you step by step to do a proper Technical Support without any hassle.


Avast Login | Office.com/setup | Webroot.com/safe | AOL Mail | MyDrive Connect | Magellan GPS Update | Bitdefender Central | McAfee Support | Webroot Support | Avast Support | Webroot removal tool | Office.com/myaccount | Avast Secure Browser | AOL Mail Settingssmith machinist Říká:
20.9.2019 13:21:25

Thanks for the great post you posted. I like the way you describe the unique content. The points you raise are valid and reasonable. I am a tech support expert telling you about
norton.com/setup

Stacy Watson Říká:
18.9.2019 11:31:15

Excellent information you have shared, thanks for taking the time to share with us such a great article. I really appreciate your work.
norton.com/myaccount

Stacy Watson Říká:
17.9.2019 12:54:58

This is an incredible article. I am pretty much pleased with your work. Thanks a lot for sharing.
office.com/myaccount
office.com/myaccount

Stacy Watson Říká:
16.9.2019 13:08:44

Great post. This is very helpful and interested post. Thank You.
norton.com/myaccount

16.9.2019 12:45:04

Thanks for the great post you posted. I like the way you describe the unique content. The points you raise are valid and reasonable. I am a tech support expert telling you about

norton.com/setup

3.9.2019 8:45:59


Thanks for the good post you denote. I just like the means you describe the distinctive content. The points you raise ar valid and cheap. i'm a technical support professional telling you concerning
Norton.com/setup

Stacy Watson Říká:
30.8.2019 11:22:54

This is an incredible article. I am pretty much pleased with your work.Thanks a lot for sharing.
mcafee activate

MaryAnne Říká:
27.8.2019 14:09:18

This is an incredible article. I am pretty much pleased with your work.Thanks a lot for sharing.
office.com/myaccount

Stacy Watson Říká:
27.8.2019 10:39:06

This is an incredible article. I am pretty much pleased with your work.Thanks a lot for sharing.
norton.com/setup

26.8.2019 12:55:46


I’m extremely affected regarding the information you offer in your articles. i need to say am extremely overpowered by your whole story. It’s tasking to induce such quality data on-line these days. I expect to staying here for an extended time.
Office.com/setup

Stacy Watson Říká:
23.8.2019 8:25:50

Great post. I appreciate the in-depth knowledge you have. Thanks a lot for sharing.
www.office.com/setup

Michael Smith Říká:
21.8.2019 13:21:03

would like to thank you for the high level and informative article with us. I hope you and we will sharing more idea's and the keep writing more like this one.

Office.com/setup | Office.com/setup | McAfee.com/activateAlan Smith Říká:
9.5.2019 13:21:05

Symantec’s vast arsenal of cyber security and identity theft protection expertise to be an ally in the fight to help consumers manage their online privacy. Regards: office.com/setup | norton.com/setup | mcafee.com/activate
30.10.2013 3:17:43

When compared to Windows 7 Home Premium Product Key, Windows 7 Professional Product Key is outstanding. When will Microsoft ever learn? Keep it simple, attractive, and easy to use. Windows 8 Professional Product Key Most computer users just want the system to work. Windows 7 does this.
for their world renowned superior quality 60% Icariin Horny Goat Weed extract. Our patience paid off giving us sole rights to their award winning extract,Salidroside enabling us to take what was already by far the best Horny Goat Weed product on the market and refine it to be even better Ursolic Acid. We are pleased to bring you the mighty ICARIIN 60? Horny Goat Weed, giving you the power to outperform.
When compared to Windows 7 Home Premium Product Key, Windows 7 Professional Product Key is outstanding. When will Microsoft ever learn? Keep it simple, attractive, and easy to use. Windows 8 Professional Product Key Most computer users just want the system to work. Windows 7 does this.

Musíte být přihlášen pro přidávání komentáře.

Návrat
 
     
Copyright 2005-2013 by PetrB